Zapraszamy Cię do udziału w najbliższych webinarach. Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie następujące tematy:

13.10.2022 Jak skorzystać z refundacji składek ZUS (nie tylko) w spółdzielniach socjalnych?

Tym razem przyjrzymy się zasadom refundacji składek ZUS w spółdzielniach socjalnych. Temat o tyle ciekawy, że już niedługo bardzo podobne zasady będą obowiązywać w odniesieniu do podmiotów posiadających status przedsiębiorstwa społecznego (w myśl ustawy o ekonomii społecznej).

Naszym gościem będzie pani Joanna Lewandowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Krajeńskich. Poruszymy m.in. następujące tematy:
👉 Jakie są zasady korzystania z refundacji składek ZUS?
👉 Jakie problemy może napotkać spółdzielnia socjalna i urząd pracy?
👉 Co może zrobić spółdzielnia socjalna, by skorzystać z tego narzędzia?

20.10.2022 Przedsiębiorstwo usług społecznych. Co to takiego?

Ustawa o ekonomii społecznej wprowadza zupełnie nowy typ przedsiębiorstwa społecznego. Jest to przedsiębiorstwo społeczne, które zajmuje się świadczeniem usług społecznych. Podczas tego webinaru zastanowimy się:

Czym dokładnie będzie zajmowało się przedsiębiorstwo społeczne świadczące usługi społeczne? Dla kogo uzyskanie takiego statusu może być korzystne? Czy organizacje pozarządowe już teraz powinny zainteresować się tym tematem?

27.10.2022 Wniosek o status przedsiębiorstwa społecznego. Na co zwrócić uwagę?

Podczas tego webinaru przyjrzymy się wzorowi wniosku o status przedsiębiorstwa społecznego. Zastanowimy się wspólnie na co zwrócić uwagę wypełniając go oraz jakie załączniki trzeba skompletować i dołączyć.

03.11.2022 Wsparcie dla firm społecznych na podstawie ustawy o ekonomii społecznej

Ustawa o ekonomii społecznej przynosi kilka instrumentów i form wsparcia przedsiębiorstw społecznych. W trakcie tego webinaru przyjrzymy się szczegółom, m.in. refundacji składek ZUS, dotacjom oraz możliwości zmniejszenia wpłat na PFRON dla klientów.