Zapraszamy Cię do udziału w najbliższych webinarach – nadajemy w czwartek o 9.00. Tym razem przygotowaliśmy dla Ciebie następujące tematy:

23.03.2023 Przedsiębiorstwo Plus Społeczne. Konsultujemy program.

Przedsiębiorstwo Plus Społeczne to nowy ministerialny program wsparcia przedsiębiorstw społecznych. Jego konsultacje trwają do 27 marca, a sam program ma wystartować w kwietniu b.r.. W jego ramach przedsiębiorstwa społeczne będą mogły ubiegać się o:
 
  • wsparcie zatrudnienia (do 1200 zł mies. dofinansowania wynagrodzenia pracownika),
  • wsparcie bieżące – dofinansowanie stałych kosztów administracyjnych obejmujące m.in.: księgowość, obsługę prawna, koszty prowadzenia biura, promocję – max. 50 tys. zł.,
  • wsparcie reintegracyjne – sfinansowanie kosztów działań reintegracyjnych realizowanych dla pracowników zagrożonych wykluczeniem społecznym, maks. 12 tys. zł / osobę, 36 tys. zł / PS.
Podczas najbliższego webinaru przyjrzymy się szczegółom. Porozmawiamy też, co można zmienić w ramach programu (w końcu trwają konsultacje). Liczymy tutaj na dyskusję z Wami, a wnioski z niej przekażemy do Departamentu

Zapraszamy!

30.03.2023 Q&A. Status przedsiębiorstwa społecznego.

Postanowiliśmy wrócić do tematu statusu przedsiębiorstwa społecznego w myśl ustawy o ekonomii społecznej. Sygnalizujecie nam sporo wątpliwości dotyczących wnioskowania o ten status. Bezpośrednią inspiracją dla tego tematu był komentarz od jednego z czytelników z licznymi pytaniami dot. ubiegania się o status PS. Przy okazji tego webinaru zbierzemy wszystkie pytania i postaramy się na nie odpowiedzieć.

6.04.2023 Transformacja cyfrowa w firmie społecznej cz. 2

Porozmawiamy nt.:

  • Narzędzi i rozwiązań IT, które mogą być przydatne w firmie społecznej?
  • Kiedy warto pomyśleć o rozwiązaniu dedykowanym, a kiedy warto skorzystać z rozwiązań pudełkowych?
  • Jak wykorzystać sztuczną inteligencję w firmie społecznej?

Naszym gościem będzie konsultant biznesowy Tomasz Świętoniowski.

13.04.2023 Konkurs Przedsiębiorstwo Plus Społeczne. Czy warto startować?

W trakcie webinaru będziemy rozmawiać nt. konkursu w ramach ministerialnego programu Przedsiębiorstwo Plus Społeczne. Przyjrzymy się szczegółom i zastanowimy się, czy warto w nim startować.

Uwaga: jeśli konkurs nie będzie jeszcze ogłoszony, to przesuniemy powyższy webinar.

Kolejne tematy w przygotowaniu. Jeśli nie chcesz ich przegapić zapisz się na newsletter poniżej.